Multifinans

Aktualnie znajdujesz się na:MultifinansStrona głównaMultifinansNasza ofertaMultifinansCo to jest leasing

Co to jest leasing

Leasing to nowoczesna i elastyczna forma finansowania inwestycji przy minimalnym wkładzie środków własnych przedsiębiorcy. Poprzez leasing można sfinansować zakup prawie każdej maszyny, urządzenia czy środka transportu poczynając od samochodów osobowych i ciężarowych, poprzez maszyny rolnicze, drogowe i budowlane a kończąc na skomplikowanych i specjalistycznych liniach technologicznych. Przedmiot leasingu przez cały czas trwania umowy leasingowej pozostaje własnością leasingodawcy a leasingobiorca płacąc opłaty leasingowe wykorzystuje go w swoim przedsiębiorstwie. Po okresie na jaki została zawarta umowa leasingowa leasingobiorca (korzystający) może nabyć przedmiot leasingu za ustaloną wartość końcową (resztową, wykup).

Leasing operacyjny

W leasingu operacyjnym wszystkie raty leasingowe oraz udział własny stanowią w całości koszt uzyskania przychodu czyli realnie obniżają płacony przez Ciebie podatek dochodowy. Dodatkową korzyścią jest także to że podatek VAT jest doliczany do każdej raty leasingowej w odpowiedniej wysokości przez co nie musisz go płacić z góry w całości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń pod nr tel. 665 544 244 lub wyślij do nas szczegółowe zapytanie ofertowe.

Leasing finansowy

Leasing finansowy (zwany również leasingiem kapitałowym) to umowa, której przedmiot jest, w rozumieniu przepisów podatkowych, zaliczany do składników majątku leasingobiorcy (korzystającego) czyli odpisów amortyzacyjnych dokonuje przedsiębiorca w swoich księgach. W tym rozwiązaniu raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu, czyli obniżają płacony przez Ciebie podatek dochodowy jedynie w części odsetkowej. W przypadku leasingu finansowego podatek VAT od rat leasingowych jest płatny z góry za cały okres trwania umowy leasingu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń pod nr tel. 665 544 244 lub wyślij do nas szczegółowe zapytanie ofertowe.


Zapraszamy do skorzystania z kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzgodnienia terminu indywidualnego spotkania. Nasi doradcy podpowiedzą w jaki sposób najkorzystniej sfinansować zakup niezbędnych w Twojej firmie lub Twoim gospodarstwie maszyn, urządzeń lub środków transportu...
Multifinans

Strona główna | Nasza oferta | Zapytanie ofertowe
projekt i realizacja: BeLial Design © 2011 multifinans